Bùng Vị Ngất Ngây Chill Tiệc Gà Tươi Cùng Texas Chicken | Tin Tức

Festë me pulë të freskët me pulë Teksas

Për adhuruesit e pulave, Texas Chicken nuk është një emër i panjohur. Me sloganin “100% pulë e freskët”, këtu specializohet në servirjen e pjatave të freskëta krokante të pulës me shumë shije unike dhe tërheqëse. Le të mblidhemi me miqtë për të qetësuar festën më të mirë të pulave të freskëta në Teksas dhe të porosisim përmes Cakhia TV për dërgesë të shpejtë në shtëpi!

Festë me pulë të freskët me pulë Teksas

1. Çfarë është kaq tërheqëse për pulën e Teksasit?

Sistemi i dyqaneve në Teksas

Texas Chicken është një zinxhir restorant të ushqimit të shpejtë e specializuar në pulën e skuqur nga SHBA, me seli në Atlanta, Gjergji; u themelua më 17/04/1952 nga George W. Church në San Antonio, Teksas, Amerikë. Duke hyrë në tregun vietnamez në dhjetor 2012 nën menaxhimin e MESA Group, Texas Chicken tani ka të 27 dyqanet në 5 qytete të mëdha: Ho Chi Minh City, Nha Trang, Hanoi, Binh Duong Hai Phong. Duke u ofruar darkave ushqime të shijshme dhe cilësore me pjata të bëra nga pulë 100% e freskët.

Festa e ftohtë me pulë të freskët me pulën e Teksasit|Çfarë është kaq tërheqëse për Texas Chicken|Sistemi i Dyqanit në Teksas

Hapësira e pulave në Teksas

Nëse Kentucky, KFC ose Jollibee i impresionojnë konsumatorët me dyqanet e tyre me tonet e kuqe që bien në sy, Texas Chicken ka një mentalitet krejtësisht të ndryshëm dizajni nga konkurrentët e tij. Të gjitha dyqanet e markës janë të dekoruara me tone neutrale; Zakonisht kremi, gri, e verdha e lehtë, kafe druri janë shumë të buta dhe të buta për sytë, duke krijuar një efekt komod dhe duke nxjerrë në pah personalitetin dhe elegancën amerikane. Duke ardhur këtu, ju jo vetëm që do të hani ushqim të shijshëm, por gjithashtu do të kontrolloni dhe do të bëni shumë foto të bukura.

Festë Chill Fresh Chicken With Texas Chicken|Çfarë është kaq tërheqëse për Texas Chicken| Hapësira e pulave në Teksas

Dyqanet janë të dizajnuara dhe të dekoruara me tavolina dhe karrige delikate, duke krijuar një ndjenjë të hapësirës shumë të madhe dhe të ajrosur, darkat mund të lëvizin plotësisht me lehtësi ose të organizojnë takime me miqtë ose festa ditëlindjesh. , festë familjare këtu.

Tham Khảo Thêm:  Gợi ý 7 thực đơn cơm trưa trong tuần cho nàng siêu bận rộn | Tin Tức

Festë Chill Fresh Chicken With Texas Chicken|Çfarë është kaq tërheqëse për Texas Chicken| Hapësira e pulave në Teksas

Krijoni një pjatë të re dhe të shijshme me pulë

Pula e skuqur krokante është kaq e njohur, apo jo? Për darkuesit, gjërat e reja dhe unike krijojnë gjithmonë një tërheqje magjike. Duke kapur njohuritë e klientëve, ekipi i Texas Chicken ka lançuar vazhdimisht versione të reja dhe të shijshme të shijeve të freskëta të pulës për t’u sjellë klientëve një përvojë të larmishme, të përshtatshme për shijet e shumë adhuruesve të ushqimit. fast food.

Festë Chill Fresh Chicken With Texas Chicken|Çfarë është kaq tërheqëse për Texas Chicken| Krijoni një pjatë të re dhe të shijshme me pulë

Ka pjata shumë të famshme të pulës si: pulë krokante Tomyum, pulë krokante me gjalpë me hudhër, pulë krokante Yuzu, pulë me shije kokoshkash me gjalpë… Në veçanti, pula këtu pritet sipas recetës me 8 copë në vend të 8 copë. 9 copa të rregullta, duke i lejuar konsumatorët të shijojnë porcione më të mëdha pule me më shumë vlera ushqyese. Me cilësi të shkëlqyera, me një çmim shumë të arsyeshëm, “studentë”, ne ende hezitojmë të vijmë në Teksas për t’u zhytur në botën e pulave, apo jo!

Festë Chill Fresh Chicken With Texas Chicken|Çfarë është kaq tërheqëse për Texas Chicken| Krijoni një pjatë të re dhe të shijshme me pulë

2. E veçanta e Texas Fresh Chicken është ekstazë

Pulë e freskët e famshme dhe e shijshme në tregun e ushqimit të shpejtë

Përdorimi i pulës së freskët si një përbërës për produktet “atu” është një strategji jashtëzakonisht e zgjuar e Texas Chicken. Për shkak se cilësia e produktit është gjithmonë një çështje shqetësuese për klientët, përparësia kryesore u jepet në çdo fazë. Pjatat e pulës këtu përgatiten nga shefi i kuzhinës nga pula e freskët direkt në dyqan, pas 45 minutash skuqje, nëse nuk shiten, do të hidhen menjëherë, duke i thënë jo mbetjeve dhe ushqimeve të mbetura.

Festë Chill Fresh Chicken Me Chicken Texas| Karakteristikat e veçanta të pulës së freskët të Teksasit që shpërthen nga ekstazi| Pulë e freskët e famshme dhe e shijshme në tregun e Fast Food

Duke shijuar pjatat e pulës të Texas Chicken, darkuesit do të ndjejnë lehtësisht freskinë në çdo fibër. Pula ka rezistencë të moderuar, mish të ëmbël dhe aromatik, pasi të hahet shija e pulës rri pezull rreth majës së gjuhës. Kjo është një ndjenjë që sigurisht nuk është e mundur në produktet që janë ngrirë për shumë ditë. Salca e pasur dhe pula e freskët kanë krijuar markën e famshme dhe unike Texas Fresh Chicken numër 1 në tregun e Fastfood.

Festë Chill Fresh Chicken Me Chicken Texas| Karakteristikat e veçanta të pulës së freskët të Teksasit që shpërthen nga ekstazi| Pulë e freskët e famshme dhe e shijshme në tregun e Fast Food

Thyerja e botës së pulave, e apasionuar pas fansave të pulave

Për adhuruesit e pulave në veçanti dhe ushqimorët në përgjithësi, Texas Chicken është si një “oaz” i pjatave me pulë, një gjë e veçantë për të cilën markat e tjera të ushqimit të shpejtë duhet të punojnë shumë. Pjatat e pulës këtu janë jashtëzakonisht të pasura, të larmishme, me shumë shije unike tërheqëse.

Festë Chill Fresh Chicken Me Chicken Texas| Karakteristikat e veçanta të pulës së freskët të Teksasit që shpërthen nga ekstazi| Thyerja e botës së pulave, e apasionuar pas fansave të pulave

Pula Tomyum është e thartë dhe pikante, një kryqëzim i qetë midis kuzhinës perëndimore dhe shijeve tradicionale tajlandeze. Duke u dhënë darkuesve një ndjenjë të re dhe të njohur. Pula me shije Yuzu është paksa e thartë, aromatik me fruta japoneze Yuzu dhe shije të fortë të piperit të zi. Pula me kokoshka me gjalpë është unike me kokoshkat e mbuluara rreth lëkurës së pulës, e cila i shton brumit kërcitje, pjesa e brendshme e pulës është e butë, e ëmbël dhe aromatik me gjalpë.

Festë Chill Fresh Chicken Me Chicken Texas| Karakteristikat e veçanta të pulës së freskët të Teksasit që shpërthen nga ekstazi| Thyerja e botës së pulave, duke magjepsur fansat e pulave Djeg Shije Ecstasy Chill Fresh Chicken Party with Texas Chicken | Karakteristikat e veçanta të pulës së freskët të Teksasit që shpërthen nga ekstazi| Thyerja e botës së pulave, e apasionuar pas fansave të pulave

Në veçanti, kohët e fundit, Teksasi ka vazhduar të lançojë një shije të re krokante pule: është pulë krokante me gjalpë hudhre dhe salcë barishte dhe është gjithashtu më e shitura e Teksasit sot.

Tham Khảo Thêm:  Vì sao đi xe khách lại dễ bị say xe- cách giúp bạn hết say xe cực đơn giản | Tin Tức

“Pulë me gjalpë hudhër dhe barishte” e shijshme duke përdredhur gjuhën

Një tjetër kombinim i mrekullueshëm erëzash nga shtëpia Texas Chicken, gati për të mahnitur këdo. Këto janë copa pule që janë të kalitur me erëza të përpunuara, të skuqura deri në ngjyrë të artë dhe krokante nga të gjitha anët; më pas vazhdoni të lyeni me një shtresë të përzierjes së erëzave duke përfshirë gjalpë, hudhër, barishte dhe mjaltë për të krijuar një produkt të përfunduar me një shtresë të artë të bukur, të ylbertë, me një aromë të fortë gjalpi hudhër mjalti, të balancuar nga freskia e bimëve.

Festë Chill Fresh Chicken Me Chicken Texas| Karakteristikat e veçanta të pulës së freskët të Teksasit që shpërthen nga ekstazi|

Kafshoni pak, do të ndjeni se lëkura e pulës krokante shkrihet në gojë, duke krijuar një shije jashtëzakonisht delikate dhe tërheqëse në majë të gjuhës. Shtresa e pulës me shije, aromatik është e përzier me salcën e mjaltit dhe gjalpit të hudhrës, duke krijuar një kombinim të pasur, yndyror, të ëmbël dhe të butë me një aromë bimore joshëse.

Festë Chill Fresh Chicken Me Chicken Texas| Karakteristikat e veçanta të pulës së freskët të Teksasit që shpërthen nga ekstazi|

Ju mund ta shijoni pulën me salcë gjalpi hudhre përmes 2 kombinimeve me çmimet e mëposhtme atraktive:

– Combo A (99k) përfshin 02 copa pule me gjalpë hudhre dhe salcë barishte, 01 pjatë anësore standarde, 01 pije freskuese për pije freskuese.

– Combo B (179K) përfshin 02 copa pule me gjalpë hudhër dhe barishte, 02 copë pulë krokante me kocka pikante ose jo pikante, 01 biskotë me gjalpë mjalti, 01 pjatë anësore standarde.

Festë Chill Fresh Chicken Me Chicken Texas| Karakteristikat e veçanta të pulës së freskët të Teksasit që shpërthen nga ekstazi|

Shijoni një pije falas

Pijet e gazuara konsiderohen si një ndeshje perfekte me pulën e skuqur, duke neutralizuar shijen e yndyrshme si dhe duke na ndihmuar të tretemi më mirë. Në Teksas, ju mund ta shijoni plotësisht këtë dyshe me kursime të mëdha për shkak të politikës tërheqëse të pijeve falas. Dinerët kur vijnë këtu mund të porosisin lirisht pije pa paguar, të kapin shpejt akullin dhe të zgjedhin Pepsi, coca, 7up për t’i shijuar me pjatat e freskëta të pulës!

Festë Chill Fresh Chicken Me Chicken Texas| Karakteristikat e veçanta të pulës së freskët të Teksasit që shpërthen nga ekstazi| Shijoni një pije falas

3. Cilësia e produktit e pulës Texas

Burime të zgjedhura me kujdes të lëndëve të para të importuara nga Shtetet e Bashkuara

Jo vetëm pjatat e pulës, por çdo pjatë e pulës Texas bëhet gjithashtu me përbërës të importuar direkt nga Shtetet e Bashkuara. Ndoshta ky është faktori që krijon shijen unike të produkteve të kësaj marke. Përdorimi sinkron i përbërësve gjithashtu i ndihmon klientët të ndiejnë shijen dhe ngjyrën e vërtetë të pulës Texas në çdo dyqan.

Festë Chill Fresh Chicken With Chicken Texas| Cilësia e produktit të Texas Chicken| Burime të zgjedhura me kujdes të lëndëve të para të importuara nga Shtetet e Bashkuara

Pula e freskët e Teksasit përgatitet me kujdes në vend

Për të ofruar produktet më të freskëta te klientët tanë, të gjitha pjatat e pulës janë bërë me përbërësit më të freskët. Pulat importohen direkt dhe përpunohen në fermë dhe më pas shpërndahen në dyqanet Texas Chicken. Këtu, shefat e kuzhinës do ta përgatisin përsëri për ta bërë të pastër, më pas do ta marinojnë dhe do ta përpunojnë menjëherë në dyqan. Thuaj jo mallrave të ngrira, mallrave të vjetra, mallrave të skaduara.

Tham Khảo Thêm:  Top 5 quán hủ tiếu ngon nức tiếng tại Sài Gòn mà bạn đừng bỏ lỡ | Tin Tức

Festë Chill Fresh Chicken Me Chicken Texas| Cilësia e produktit të Texas Chicken| Burime të zgjedhura me kujdes të lëndëve të para të importuara nga Shtetet e Bashkuara

Siguroni vlerat ushqyese

Edhe nëse përbërësit janë ngrirë mirë, shija dhe cilësia ushqyese e gjellës nuk mund të ruhen 100%. Ky nuk është një problem Texas Chicken; Me përbërës të freskët pule të ditës dhe teknologji shkencore të përpunimit, pjatat këtu kanë gjithmonë një shije të freskët dhe sigurojnë nivelin më të lartë të lëndëve ushqyese, jo vetëm duke shtuar energji, por edhe duke rimbushur energji, lëndë ushqyese thelbësore për trupin.

Festë Chill Fresh Chicken Me Chicken Texas| Cilësia e produkteve Texas Chicken|Sigurimi i vlerave ushqyese

4. Shpërthimi i ekstazës Festa e freskët e pulës së freskët me Texas Chicken

Mbledhja e miqve në fundjavë ose koha e lirë është gjithmonë një mënyrë e dobishme për ne për t’u çlodhur, për të hequr stresin si dhe për të shëruar shpirtin tonë pas ditëve të vështira të punës. Dhe sigurisht, nuk ka mbledhje miqsh pa ushqime të shijshme.Me përbërës të freskët dhe një shumëllojshmëri shijesh atraktive, çmime jashtëzakonisht të arsyeshme, pse të mos organizoni një festë?Fest me pula të freskëta në Texas Chicken apo jo!

Festë e ftohtë me pulë të freskët me pulë Texas |

Secili ka shijen e vet, por kur vini këtu, mund të zgjidhni lehtësisht pjatat që i përshtaten preferencave tuaja. Nëse ju pëlqen ushqimi pikant, do të keni pulë me tomyum të shijshëm të thartë dhe pikant, nëse doni të ëmbël, do të keni pulë me kokoshka me gjalpë, pulë bbq, risi dashurie, të jeni të sigurt se pula me salcë gjalpë hudhre do t’ju shërbejë.pulë krokante pa kocka për perënditë.

Promovimi i mbushjes së pulave të Jollibee Jollibee Crispy ofrohet vetëm në aplikacionin Cakhia TV | Rreth Jollibee

Përveç kësaj, ka të panumërta gatime të tjera të shijshme dhe tërheqëse si hamburgerë, role, oriz pule të të gjitha llojeve, patate të skuqura, lakra mikse….Texas Chicken gjithashtu ka dizajnuar shumë kombinime me çmime ekonomike, sa më shumë të hani, sa më shumë të hani, më lirë të zgjedhin konsumatorët; Pijet janë plotësisht falas. Të hash ushqim të shijshëm, të ulesh dhe të bisedosh në një hapësirë ​​restoranti luksoz është vërtet e mrekullueshme, apo jo?

Promovimi i mbushjes së pulave të Jollibee Jollibee Crispy ofrohet vetëm në aplikacionin Cakhia TV | Rreth Jollibee

Ose nëse keni frikë të lëvizni ose dëshironi të organizoni një festë komode në shtëpi, mund të porosisni plotësisht në aplikacionin Cakhia TV për ta dërguar në shtëpinë tuaj, ushqimi është i garantuar të jetë gjithmonë i nxehtë dhe i shijshëm si të hani direkt në dyqan. Përveç kësaj, në Cakhia TV, shpesh ka kupona dhe kode zbritjeje kur porositni ushqime dhe pije për t’ju ndihmuar të dyfishoni kursimet tuaja.

Porositja përmes aplikacioneve teknologjike është një trend i ri i shoqërisë së sotme dhe Cakhia TV është një aplikacion jashtëzakonisht i përshtatshëm për ju. Këtu mund të porosisni ushqime, pije, bileta filmash, të shkoni në treg – të blini online me shumë kode zbritjeje, kupona nga shumë industri. Shkarkoni aplikacionin Cakhia TV në linkun e mëposhtëm për të mos humbur promocionet tërheqëse!Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Bùng Vị Ngất Ngây Chill Tiệc Gà Tươi Cùng Texas Chicken | Tin Tức . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2024 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy