Tuyệt đỉnh rạp CGV cho bạn xem phim đỉnh và nhân đôi trải nghiệm | Tin Tức

Teatri i fundit CGV ju lejon të shikoni filmat më të mirë dhe të dyfishoni përvojën

Ju pëlqejnë filmat, dëshironi të përjetoni secilin prej pamjeve më realiste dhe më të gjalla. Ejani në kinemanë CGV me shumë nga teknologjitë më moderne të projeksionit të filmit sot për t’ju sjellë kënaqësi dhe dyfishuar përvojën përfundimtare të argëtimit. Pra, çfarë ka teatri CGV që pëlqehet nga kaq shumë njerëz, veçanërisht të rinjtë. Bëni një shëtitje rreth CGV me mua në këtë artikull!

Teatri i fundit CGV ju lejon të shikoni filmat më të mirë dhe të dyfishoni përvojën

1. Sistemi i kinemasë CGV është mbresëlënës nga sistemi modern i dhomës së shfaqjes, duke përmbushur standardet ndërkombëtare

Aktualisht di qe kinemaja ka 7 sisteme teatrore qe perdoren ne shume salla operative, le t’i kuptojme me poshte!

Operuar dhe zhvilluar nga CJ Corporation me shumë degë në mbarë botën. Në Vietnam, CGV zotëron 75 kinema, duke dominuar tregun kryesor të teatrove për shkak të një sistemi modern të sallave të shfaqjes, duke plotësuar nevojat e argëtimit dhe duke kënaqur pasionin e filmave të adhuruesve të kinemasë.

Kupon CGV vetëm 90 mijë

Sistemi i kinemasë CGV është mbresëlënës nga sistemi i tij modern i dhomave të shfaqjes, që plotëson standardet ndërkombëtare

1.1 Dhoma e shfaqjes së klasës së artë

Mund të relaksoheni dhe të relaksoheni si në shtëpi “duke parë një film shtrirë”, i zhytur në hapësirën kinematografike, pamjet më të kënaqshme dhe perfekte. Gold Class u lançua për të përmbushur moton “klienti është mbret”, luksi dhe klasi ndryshe.

Dhoma e shfaqjes së klasës së artë

Dhoma e projektimit është frymëzuar nga ndenjëset e klasës së biznesit në aeroplanë, duke ofruar një ndjenjë premium sipas standardeve. Çdo pozicion ndenjëse në dhomën me dy ndenjëse është i mbuluar me lëkurë të butë dhe të lëmuar të cilësisë së lartë dhe sistemi automatik i kontrollit të shtrirjes i ofron rehati shikuesit në çdo pozicion. E megjithatë, midis çdo ndenjëseje është rregulluar një tavolinë e dedikuar në mënyrë që shikuesit të mund të porosisin pije dhe ushqim nëse është e nevojshme. Duke sjellë jo vetëm kënaqësi vizuale, por edhe kënaqësi kur hyni në teatrin Gold Class.

Kupon CGV vetëm 90 mijë

Dhoma e shfaqjes së klasës së artë

Salla e shfaqjes nuk është e rezervuar vetëm për shikuesit kërkues, por Gold Class është gjithashtu një vend i përshtatshëm për ngjarje të mëdha luksoze dhe kinematografike, si takime me biznesmenë, lansimi i produkteve komerciale,…Gold Class ofron gjithashtu një hapësirë ​​krejtësisht elegante dhe të qetë për shikuesit. zhyten në filma të gjallë, duke sjellë vlera të panumërta të vërteta artistike.

Dhoma e shfaqjes së klasës së artë

Me një çmim më të shtrenjtë se zakonisht, Gold Class është i denjë për një përvojë “të artë” të filmave në kinematë CGV. Shërbimi është njësoj si në kabinën e një avioni të klasit të biznesit, do të ndiheni aristokratë gjatë shikimit në sallën e shfaqjes, për mendimin tim ia vlen shumë për një kohë të shpenzoni para me një çmim të lartë, të këmbyeshëm. dyfishi i përvojës normale.

1.2 Salla premium e shfaqjes

Shtoni një dhomë shfaqjeje që ju të zgjidhni për të kënaqur pasionin tuaj për filmat. Përshtypja e parë kur hyni në dhomën e projektimit është hapësira e madhe dhe luksoze. Brendësia është e rregulluar në mënyrë të arsyeshme, sediljet janë të veshura me lëkurë të cilësisë së lartë, ngjyra është çuditërisht elegante dhe sediljet janë ndryshuar sipas kërkesave tuaja. Ju mund të uleni rehat si të shtrirë pa shkaktuar bezdi apo ndikuar tek të tjerët.

Tham Khảo Thêm:  Bật mí cho bạn những hàng ăn vặt nổi tiếng nhất tại Hà Nội | Tin Tức

Salla premium e shfaqjes

Tavolina e kokoshkave është e rregulluar mirë dhe në mënyrë më të arsyeshme në mënyrë që shikuesit të mund të ulen dhe të shikojnë, çiftet ose miqtë e ngushtë të mund të ulen më afër së bashku. Duke i sjellë shikuesit në një nga sistemet moderne dhe luksoze të projektimit, përvoja e filmit ngrihet gjithashtu në një nivel të ri. Ju gjithashtu do të jeni të kënaqur kur të rezervoni bileta filmi në kinemanë Premium të CGV.

Kupon CGV vetëm 90 mijë

Salla premium e shfaqjes

1.3 Salla e shfaqjes së Sweetbox

Sweetbox dëgjon vetëm emrin që ju tashmë e dini funksionin e dhomës së shfaqjes, e cila është një nga vendet ideale të takimeve për çifte. Mund të shijoni filma të butë dhe të ngrohtë me të dashurin tuaj, ose madje të dy që i pëlqejnë filmat aksion dhe aventurë bëheni më tërheqës dhe më të përsosur kur shijoni në Sweetbox.

Salla e shfaqjes së Sweetbox

Pika plus e Sweetbox është se sedilja nuk ndahet nga mbështetësi i krahut në mes, sedilja e vetme është projektuar me një madhësi më të madhe dhe më të gjatë për të ndihmuar çiftin të ndihet së bashku gjatë një filmi. . Sweetbox nuk është vetëm për çiftet, por edhe për miqtë dhe të afërmit e ngushtë që të shijojnë së bashku filmin e tyre të preferuar.

Salla e shfaqjes së Sweetbox

Me material të butë, sillni ndjenjën më të rehatshme tek personi i ulur. Kështu që gjatë shikimit të filmit nuk do të ndiheni të lodhur, të mpirë apo dhimbje shpine. Sweetbox është gjithashtu një dhomë shfaqjeje me një kënd privat që ia vlen të përjetohet!

1.4 Salla e shfaqjes L’amour

Për të përmirësuar më tej përvojën e adhuruesve të filmit, teatri CGV hapi dhomën e shfaqjes L’amour. Ka një dizajn krevati në stil modern me shumë shërbime të veçanta premium plotësisht pa pagesë.

Salla e shfaqjes L'amour

Dallimi më i dukshëm i dhomës së shfaqjes është se ajo është e pajisur me një shtrat të rehatshëm me një ekran të madh dhe teknologjinë më të fundit moderne të kinemasë IMAX për t’ju sjellë përvojën më të denjë. Më luksoz, roman dhe tërheqës, më i përshtatshëm për filmdashës, çifte takimesh, miq të ngushtë, … Nuk duhet të shqetësoheni shumë për cilësinë higjienike të stacionit, jastëkut, dyshekut të krevatit sepse pas çdo filmi Shfaqja është larë dhe zëvendësuar plotësisht.

Salla e shfaqjes L'amour

Aktualisht, dhoma e shfaqjes ka adresat e mëposhtme në Hanoi dhe Ho Chi Minh City:

Hanoi:

** CGV Vincom Royal City: Kati B2, Zona R4, Vincom Mega Mall Royal City, 72A Nguyen Trai, Thanh Xuan, Hanoi.

** CGV Trang Tien Plaza: Kati i 5-të, Qendra Tregtare Trang Tien Plaza 24 Hai Ba Trung, rrethi Hoan Kiem, Hanoi.

** CGV Vincom Metropolis Lieu Giai: 29 Lieu Giai, Distrikti Ba Dinh, Hanoi.

Qyteti Ho Chi Minh:

** CGV Liberty Hoang Van Thu – 415 Hoang Van Thu, Ward 2, Tan Binh District, Ho Chi Minh City.

1.5 Dhomë Cine & Suite

E vendosur në sistemin e dhomës së shfaqjes së CGV, Cine & Suite është një dhomë ekrani me ndenjëse dyshe, për të dashuruarit, miqtë, … ka shumë përparësi për të siguruar privatësi, cilësi të mirë të sediljeve.

Dhomë Cine & Suite

Vendet e dyfishta janë të dizajnuara larg njëra-tjetrës, hapësirë ​​e gjerë, pak vende, duke krijuar një hapësirë ​​cilësore të zgjedhur për takime, adhuruesit e filmave si qetësia, nuk duan të preken. Karriget e Cine & Suite kanë materiale të cilësisë së lartë, tapiceri prej lëkure të butë, duke krijuar rehati për banorët.

Tham Khảo Thêm:  5 lợi ích từ nồi chiên không dầu - Các món ăn dễ làm bằng nồi chiên không dầu | Tin Tức

Dhomë Cine & Suite

Salla e shfaqjes ka një çmim biletë më të lartë se zakonisht, por do të ndiheni se ia vlen. Hapësira e qetë, një karrige e mirë dhe teknologjia moderne e kinemasë krijojnë përvojën më emocionale të shikimit të filmit për ju.

1.6 Kinema dhe Dhoma e Ndenjes

Ju do të jeni në gjendje të shikoni filma në një hapësirë ​​si një dhomë ndenjeje luksoze me ekranin më të mprehtë LED ONYX, duke përmirësuar përvojën me çdo pamje të gjallë.

Kinema & Jetesa

E megjithatë, Cine & Living ka gjithashtu një seri divanesh lëkure luksoze, të lëmuara, duke krijuar një ndjenjë rehatie, relaksi dhe kënaqësie të plotë të filmit. Dhoma e projektimit është projektuar gjithashtu me një ton të ëmbël rozë, duke u bërë një vend i bukur virtual i jetesës për të dashurat gjatë pritjes ose pas shikimit të një filmi. Një dhomë e shkëlqyer e shfaqjes që duhet ta përjetoni edhe ju!

1.7 Dhoma e ekzaminimit Starium

Dhoma e projektimit Starium ka një ekran mjaft të madh, të lakuar, që përfshin të gjithë pjesën e përparme të dhomës së projektimit. Korridoret janë rregulluar për të sjellë një ndjenjë komoditeti për të udhëtuar, dilni jashtë kur është e nevojshme për të shmangur zhurmën rreth jush. E megjithatë, teatri ka gjithashtu një sistem zëri Dolby Atmos dhe teknologjinë e filmit IMAX që vërtet dyfishon përvojën për ju. Dhoma e projektimit e krijuar nga CGV e çon pamjen tuaj të artit kinematografik përtej kufijve të realitetit. E njëjta është një nga dhomat e lezetshme të shfaqjes që duhet të provoni.

Dhoma e projektimit Starium

2. CGV zotëron teknologjinë më të avancuar të projeksionit të filmit për të përmirësuar përvojën e shikimit të filmit në kinema

Një nga sukseset e CGV përveç sallës së shfaqjes është edhe teknologjia e projeksionit të filmave, të cilën korporata “derdhi” shumë para për të investuar në krijimin e një marke të një sistemi të preferuar kinemaje në zemrat e filmdashësve.

2.1 Teknologjia IMAX

Teknologjia IMAX konsiderohet një teknologji përparimtare në film, duke kontribuar në sjelljen e artit të 7-të në arritjen e shikuesve. Ju do të ndjeni një ndryshim të plotë në krahasim me shikimin e filmave në TV, me një kompjuter apo edhe një ekran normal projeksioni.

Kupon CGV vetëm 90 mijë

Teknologjia IMAX

IMAX në CGV ka cilësi të jashtëzakonshme dhe të gjallë të imazhit duke përdorur veçori standarde si 60% më shumë dritë, 30% kontrast më të lartë, duke krijuar mprehtësinë më realiste. E megjithatë tingulli i fuqishëm IMAX është i lidhur me lazer me altoparlantë të shpërndarë në mënyrë të barabartë në të gjithë dhomën duke krijuar hapësirën ideale të shikimit të filmit. Teknologjia e projeksionit jep tinguj më të optimizuar, më të plotë dhe më të gjallë.

Teknologjia IMAX

IMAX përmban gjithashtu një dizajn vizual të sofistikuar me ekrane më të gjera, më të gjata dhe më të larta duke krijuar imazhe të freskëta dhe të mprehta që u japin shikuesve një përvojë më realiste kur shijojnë filma. Rezolucioni i kësaj teknologjie është deri në 70 – mm dhe rezolucion imazhi 6K, ju mund të shihni 40% më shumë imazhe edhe me regjistrim të shpejtë, butësia dhe butësia janë pothuajse maksimale. Kjo gjithashtu nxjerr në pah më të mirat e IMAX për shikuesit që duan të argëtohen.

Teknologjia IMAX

2.2 TEKNOLOGJIA E EKRANIT

EKRANI X ka 3 ekrane të shtrira në 270 gradë, një ekran kryesor në mes dhe dy ekrane dytësore në të dyja anët. Shikuesit do të pushtohen nga korniza e zmadhuar, më shumë të interesuar për filmat me efekte speciale dhe imazhe monumentale. Përjetoni përvojë vizuale superiore kur rikrijoni me besnikëri atë pamje duke përdorur më shumë se 3 kamera, 3 kënde shkrepjeje, mbulim 3x për secilën skenë.

Tham Khảo Thêm:  Bỏ túi những quán súp cua siêu ngon chất lượng ở Sài Gòn | Tin Tức

  TEKNOLOGJIA E EKRANIT

2.3 Teknologjia STARIUM LASER

Përvoja kinematografike është përmirësuar me teknologjinë STARIUM LASER. Me një ekran të lakuar të cilësisë së lartë me një madhësi të madhe 11mx22m të kombinuar me pozicionet e ndenjëseve për t’ju sjellë këndin më të mirë të shikimit të filmit. STARIUM LASER i kombinuar me sistemin e zërit Dolby Atmos krijon një sistem të plotë të zërit dhe figurës “të plotë”.

Teknologjia STARIUM LASER

2.4 4DX Teknologjia

4DX zgjon të gjitha shqisat e shikuesit me një sistem të dridhjeve, efekteve mjedisore, koordinimit të përsosur dhe vendosjes në skenë të elementeve të ajrit, ujit, aromës, dridhjeve, dridhjeve, lëvizjes, ngritjes… Ndihmoni shikuesit të zgjerojnë stimulin si të hyni në secilin kornizë e gjallë e filmit. Më shumë se 20 efekte të ndryshme ju japin një përvojë krejtësisht të re dhe moderne.

4DX Teknologjia

3. Përjetoni filma të gjallë dyfishuar kur shikoni filma në CGV

Unë jam një fanatik filmi, kam marrë shumë thënie si “Pse nuk shikon filma në shtëpi”, “Shko në kinema të shtrenjta”,…por pasi mbarova filmat në CGV, bëhem një tifoz i guximshëm i kinemasë.

Përvoja kinematografike dyfishohet kur shikoni filma në CGV

Duke hyrë në teatër, bleva bileta përmes aplikacionit në dispozicion, kështu që thjesht rrëshqita dhe mora biletën, bleva më shumë ujë. Stafi në hollin është gjithmonë shumë entuziast dhe i ëmbël. Hapësira jashtë teatrit është mjaft e madhe, e dekoruar në një stil retro minimalist me tavolina dhe karrige që presin si një kafene relaksuese. Ju gjithashtu mund të kontrolloni fotot e bukura në një cep të zbukuruar me postera filmash, sedilje për regjistrim ose para sportelit të biletave.

Përvoja kinematografike dyfishohet kur shikoni filma në CGV

Pjesa e brendshme e teatrit u pastrua pasi shfaqja e mëparshme sapo kishte përfunduar. Korridori është i gjerë, i përshtatshëm për udhëtime, nëse dilni gjatë shfaqjes së filmit, nuk do të ndikojë tek të tjerët. Kam përjetuar një dhomë projektimi të pajisur me një projektor modern 3D dhe tingull Dolby Surround 7.1, duke më dhënë një ndjenjë shumë “të lumtur” kur shikoj filma. Çdo kornizë, tingulli është si të transformohet në një personazh të vërtetë. Ia vlen koston që shpenzoj për t’u çlodhur në fundjavë.

CGV Lidhja e kuponit

Përvoja kinematografike dyfishohet kur shikoni filma në CGV

E di që zakonisht të hënën e fundit të muajit, çmimi i biletës 2D është vetëm 50 mijë dhe kombinimi i misrit me ujë është 85 mijë për grupimet CGV në Hanoi, Ho Chi Minh City, Binh Duong. Grupet e mbetura të teatrit janë vetëm 45 mijë, kombinimi i misrit me ujë është vetëm 75 mijë. Shkoj shpesh në kinema me këtë rast për të kursyer më shumë në atë buxhet.

Përvoja kinematografike dyfishohet kur shikoni filma në CGV

Përveç kësaj, mund të përdorni aplikacionin edhe për të grumbulluar pikë për të shlyer biletat super-preferenciale. Ju sugjeroj aplikacionin Cakhia TV që po përdor, në aplikacion ka shumë promovime, kupona për të blerë bileta filmi, jo vetëm që mund të përdorni shumë kode për ushqim, pazar, spa bukurie,… me çmim super të volitshëm. Jeta gjithashtu bëhet më e përshtatshme dhe më e shpejtë! Shikoni ofertat pikërisht këtu në këtë lidhje.Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Tuyệt đỉnh rạp CGV cho bạn xem phim đỉnh và nhân đôi trải nghiệm | Tin Tức . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2023 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy